تبلیغات
شهدادگشت

شهدادگشت
سفرنامه ، خاطرات 

 باسمه تعالی

مردم همه از جایگاه ویژه او نزد پیامبر مطلع بودند، بارها از رسول خدا) صلی الله علیه و آله و سلم( شنیده بودند که می‌فرمود:

"فاطمه، پاره ی تن من است؛ هر كس او را بیازارد مرا آزرده است."(1)

و سرنوشت ایذاكنندگان خدا و رسول) صلی الله علیه و آله و سلم(  را هم قرآن با كمال صراحت مشخص كرده بود:

"آزاردهندگان خدا و رسول، ملعون دنیا و آخرتند و عذاب خواركننده ای در سر راه آنهاست."(2)

آن روز كه رسول خدا) صلی الله علیه و آله و سلم (این سخن را فرمود، برای مردم جای تعجب بود كه مگر ممكن است كسی (یا كسانی) فاطمه) سلام الله علیها (را بیازارد .این گفتار رسول، یك اخبار غیبی بود و هم هشدار می‌داد كه پس از من جریان ایذای فاطمه) سلام الله علیها (پیش خواهد آمد و هم به مردم، آگاهی می‌داد كه اگر روزی فاطمه) سلام الله علیها ، با این حرمتی كه نزد من و خدا دارد، در مقابل كسانی ایستاد و اظهار خشم و نارضایی كرد، بدانید كه آنها ملعون خدا و رسولند و اهلیت حكومت بر مردم را ندارند.

 و لذا پس از رحلت رسول اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم(، وقتی فاطمه) سلام الله علیها (دید ظالمان تیشه به ریشه دین می‌زنند و در حال پایه‌ریزی بدعتی بزرگ در عالم اسلام هستند، مسئله جانشینی و وصایت رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم( را که انتخابی الهی و اعلام شده توسط پیامبر خدا بود، به انتخابی سیاسی بدل کرده اند و برای رسیدن به مقاصدشان از هیچ ظلمی هم فروگذار نمی‌کنند تا آنجا که نه تنها حرمت خانه اهل بیت اورا نگه نمی‌دارند، حتی فدک را که ارث ایشان از پیامبر بزرگوار بود به زور و برای مقاصد سیاسی خود غصب کرده‌اند، احساس كرد كه امروز، روز اظهار خشم و اعلام عدم رضایت از راه و رسم آنهاست و پدر او را برای چنین روزی ذخیره كرده تا به دفاع از حریم دین و ولایت برخیزد.

 به همین جهت در موقعیت‌های مختلف نارضایتی و خشم خود را از اعمال آنان به صراحت اعلام کرد، از جمله در عیادت زنان مدینه به آنها گفت: "به خدا قسم صبح کرده ام درحالی که از دنیای شما منزجر و نسبت به مردانتان خشمگینم." و نیز با قلبی اندوه‌بار و جسمی رنجور، به مسجد آمد و در مجمع عمومی مهاجر و انصار، سردمداران حكومت را به صحنه محاكمه علنی كشید و آن خطبه ی بسیار پرمحتوا و كوبنده را انشاء فرمود. در جایی از خطبه با خطابی توبیخ‌آمیز به گروه انصار از امت فرمود:

"ای گروه جوانمردان! ای بازوان توانمند ملّت و حامیان اسلام! این چه چشم‌پوشی و نادیده‌گرفتنی است كه شما در حق من روا میدارید؟ این چه تغافلی است كه در برابر ستمی كه بر من وارد شده از خود نشان میدهید؟ آیا پدرم رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نمی‌فرمود: احترام هر كس را باید در مورد فرزندانش هم نگاه داشت؟"(3)،(4)

آری دردانه رسول) صلی الله علیه و آله و سلم( آنگاه که آینده اسلام را در خطر می‌دید، با کلمات آتشین خود، خشم و آزردگی خویش را به صورت علنی از بدعت‌ها و انحرافاتی که سردمداران حکومت در عالم اسلام پایه‌گذاری کرده بودند علی‌الخصوص در مسئله جانشینی و وصایت پیامبر اکرم ) صلی الله علیه و آله و سلم(، به همگان اعلام کرد. باشد که مردم زمانه لختی به فکر فرو روند که آیا کسانی که موجب آزار خداوند، رسول او و یگانه دختر رسول اویند، شایستگی تکیه بر مسند پیامبر را دارند؟

(برگرفته از کتاب "زهرای بتول راز پنهان رسول"، تألیف "سید محمد ضیاءآبادی")

سایت رشد، 3 جمادی الثانی، سالروز شهادت مظلومانه

بانوی دو عالم، پاره تن رسول خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم)،

حضرت فاطمه زهرا )سلام الله علیها(

را بر تمام مسلمانان جهان، به خصوص شما دوست گرامی تسلیت می گوید.

 پایگاه اسلامی ـ شیعی رشدپاورقی‌ها:

1- قال رسول اللّه (صلى الله علیه وآله): "فاطِمَة بَضْعَةٌ مِنّی مَنْ آْذاهَا فَقَدْ آذانِی." السنن الكبرى ج 10 باب من قال: لا تجوز شهادة الوالد لولده، ص 201؛ كنز العمّال، ج 13، ص 96؛ نور الأبصار، ص52؛ ینابیع المودّة، ج 2، ص 322.

2- سوره احزاب، آیه 57.

3- دلائل الامامه، ص 109. 

4- "یا مَعْشَرَ الْفِتْیَةِ وَ أَعْضادَ الْمِلَّةِ وَ حَضَنَةً الإسْلامِ. ما هذِهِ الْغَمیزَةُ فی حَقّی؟ وَ السِّنَةُ عَنْ ظُلامَتی؟ أَما کانَ رَسُولُ اللّهِ صلی الله علیه و آله و سلم أَبی یَقُولُ: اَلْمَرْءُ یُحْفَظُ فی وُلْدِهِ".

.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ سفرنامه ی من است:
سفر به دل من...به گذشته ی من....به آینده ی من.....به دنیای خیال من و به زندگی روزمره ی من و خاطرات سفرهای کوتاه و بلندم به جاهای مختلف.
تمام عکس ها با برچسب شهدادگشت کار خودم و پسری و دختری است.و گاها همسری.
نوشته های قبلی منو می تونید در وب شهدادگشت "بلاگفا" بخونید...http://shahdadgasht.blogfa.com
یک سر بزنید ضرر نداره.
البته به مرور بعضی از نوشته هامو مثل سفرنامه ,روزنوشت های خونه باغ و دل نوشته هامو به اینجا منتقل می کنم.
نویسندگان
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Logo Code>

شهدادگشت

سوره قرآن

چشم به راه شماییم...

عصر ظهور

عصر ظهور

طرح بیعت منتظران با امام زمان (ع)

a href="http://reza-tavakolfard.blogfa.com/" target="_blank">به نام خدا ، به یاد خدا ، برای خدا کلیک کنید"> وصیت شهدا